Alice in Wonderland-Tim Burton

14. března 2010 v 15:54 | Katka

Alenka v říši divů


Když se devatnáctiletá Alenkavrací zpátky do říše divů,čekám ji tam ještě větší dobrodružství než kdy dřív.Do říše divů se Alenka dostává netypicky králičí norou.
Příběh začíná jednoho letního dne kdy Alenku požádá o ruku zámožný Hamish.Ta ho ale nemiluje.Když se jí Hamish vyznává z lásky,Alenka zahlédne Bílého králíka s vestičkou.I přes Hamishe ,který jí ještě stále klečí u kolenou Alenka uteče za králíkem a Hamishe nehcá daleko za sebou.Králík se ale najednou ztraí v králičí noře a Alenka za ním nedopatřním spadne.V podzemí dole na ni čeká pozoruhodný sět plný magie,mluvících zvířat a nadpozemských bytostí.Setkává se s bláznivým Kloboučníkem,roztřepaným zajícem Březňákem,čipernou plšicí a Bílou královnou a taky její pyšnou a po kouně dychtící Srdcovou královnou.Alenka se musí pokusit ji přemoci aby v říši divů opět nastolila pořádek.Když utne hlavu drakovi(vážně už jsem zapomněla jak se jmenuje),zachrání tím korunu,která se dostane zpět na hlavu Bílé královny.


Tento film se mi celkem líbil.Naneštěstí jsem nebyla na 3Dčku,ale užila jsem si to i tak.Musím ale uznat ,že třeba Srdcová královna mi nepřipadala až tak zlá.Spíše byla nešťastná a tak páchalo malé zlo.Myslím,že nebyla moc přesvědčivá.Alenka byla vybraná pěkně a Mia Wasikowska to zahrála velmi pěkně.Na tu roli se opravdu hodí.Kloboučníka ani nemusím komentovat ,protože musíme všichni uznat ,že Johny Deep je dobrý herec v každé jeho roli.Kloboučník byl suprový blázen.

Osobně se mi ale nejvíc líbil ten kocour Šklíba byl prostě nej.

Mia Wasikowska - Alenka
Johny Deep-Kloboučník
Bílý králík
Srdcová královna
Bílá královna-Anne Heatway
Tydlidum a Tydlidin
Zajíc Březňák
Plšice


A to nejlepší na konec.....
Šklíba

Mějte se a při nejmenším takovýhle úsměv na rtech :)


Katka XD
 


Komentáře

1 Mary P. Mary P. | E-mail | Web | 13. září 2010 v 14:46 | Reagovat

johnny a burton vytváří společně dokonalá díla.Ani alice nebyla vyjímkou.

2 lolipop lolipop | E-mail | 11. listopadu 2010 v 19:06 | Reagovat

Mary P. souhasím s tebou.. a protože Helena Bohman Carter je manželka Burtona tak hraje ve většině jeho filmů právě s Johnym... <3
jinak autorko... máš pravdu Šklíba je nej... <3 <3 :D 8-)  8-)  :-P  ;-)  :-D

3 jamilka jamilka | 4. února 2012 v 17:28 | Reagovat

Mne se také hodně líbí šklíba ale víc se mi líbí kloboučník ;-) :-) a je to moje nejoblíbenější pohádka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama