Paní B. povídala....

29. října 2010 v 21:16 | Katka |  Mé uvažování
"Ale opovaž se to brát vážně..."přikývla jsem.Tohle jsem prostě milovala.Tu její náladu.Sedli jsme si do hloučku a  ona počala.
Vždycky,když vyprávěla něco,co úplně odporovalo lidskému myšlení,tak se takhle tvářila.Tak nějak jako by sama věřila,že se to děje...že tam vážně straší.

"Noc co noc ulehal karvinský kat spolu s ostatními dušemi,které ten den připravil o život.Nikdy se nedochovalo,jestli se to dělo právě tam...na půdě domu,kde dnes už nikdo nebydlí.
V Karviné nebyl kat vždycky jen jedno krátké období se město povzneslo a zaplatilo za tuto poskvrněnou práci.
Dům byl v celkem špatném stavu,nikdo se ale neměl  k opravě.Na zahradě tohoto "domu" stál velmi starý strom a na něm od nepaměti sídlila boží muka.
Naše město nebylo nijak obzvláště kriminálním rajónem,ale když už se našel jakýsi nešťastník,nikdy se z toho pozemku nedostal.Jako by neviditelné bariéry bránily úniku těch zmařených duší"odmlčela se"No snad možná tohle bude vysvětlení k těm věcem,které se tam dějí dnes"Jako by se snažila nějak dokázat,že to doopravdy tak je."Ehm...no tak dále..Po nějaké době snad starý kat zemřel a nikdo nějak netoužil obnovit tu nechutnou tradici a proto toto řemeslo bylo raději u nás zapomenuto.
A jak čas prostupoval hlínou ,dům mnohokrát změnil majitele.Jednu dobu to měla dokonce lesní správa.Spoustu lidí prošlo tímto domem...nikdo tam z nějakého důvodu nikdy
nevydržel.Zásadní proměnou dům prošel,když si ho koupil ředitel Prioru ,se svou manželkou se tam nastěhovali a mysleli si,jak dobře se tam nebudou mít.Pěkně si to celé zrestaurovali.Samozřejmě nechtěli udržovat starosvětské techtle mechtle a boží muka setli.Možná,že to s tím má taky něco společného."uchechtla se.
Jenže...prý když každou noc manželka toho ředitele ulehla...bylo to divný."Bylo až legrační jak u toho ztišovala hlas."Její muž už dávno spal,ale ona jaksi nemohla usnout...jako by pořád někdo pouštěl vodu v kohoutku.Jakoby někdo tahal vozík.Starý špatně promazaný vozík.Jakmile,ale vstala a podívala se na chodbu nikde nikdo nebyl.Ani voda dokonce neodkapávala z kohoutku.
Jsou to jen moje teorie,ale myslím si,že to jsou ty duše,které byly před nějakými 4 sty lety na této půdě zmařeny.Na vozíku se odtud prý tahali ti mrtví lidé,al...."
"Ale to pořád nevysvětluje tu tekoucí vodu"...vskočila jsem do řeči.
"No právě...to nevysvětluje.Nakonec to,ale prodali.No řekni,kdo by chtěl každou noc zažívat ty stejné noční můry pořád dokola....Nakonec dům znovu osiřel a od té doby jeho hodnota stále klesá.Nikdo už tam ale nechce.Je ale jen otázkou času,než se nějaký nevědoucí znovu chytí ortele probděných nocí."

Tento rozhovor byl doopravdy veden...:) Mnou a mou babičkou.No jó trochu jsem ho přeopravila,aby zněl o něco lépe.Obrázek vlastní...kvality nevalné :).Díky tati:)

KatkaXD
 


Komentáře

1 Gigilo Gigilo | Web | 29. října 2010 v 21:28 | Reagovat

Já bych tomu i věřila =)

2 Taychi Taychi | Web | 29. října 2010 v 23:15 | Reagovat

jak chytré :) Mě se to líbí, je to zajímavé :) Mám ráda všelijaké pověsti a tak :)

3 Hallo-chan Hallo-chan | Web | 31. října 2010 v 19:01 | Reagovat

Mno :D HIHI :D Mám pocit, že tam pořád bydlí, ale vlastně si ani nejsem jistá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama