Je srna dostačujícím vzorem?!

7. prosince 2010 v 16:28 | Katka |  Mé prodloužené já!
Podle mě je vzor dost důležitým mezníkem mezi typy období v našem životě. Jen si představte, žijete v lese a celý svůj život nepoznáte nikoho, komu byste se měli aspoň v nejmenším podobat. Sem tam zahlédnete srnku, jak tam někde v houští ukusuje trávy a veverku jak šplhá po stromech. A nevíte,jak byste se měli chovat vy.
Pokud jde o mně, já svůj vzor vždycky měla...V mých "miminkovských letech" jsem strašně obdivovala Ferdu mravence. Ani jsem nevěděla proč... prostě se mi strašně líbilo, jak si ráno u zrcadla uvázal šáteček a vyběhl ven pomáhat lidem.
Později jsem začínala vyrůstat z kreslených postav a začala přesidlovat na lidské vzory. Abych pravdu řekla nikdy se mým idolem nestal nikdo známý...typy Selena Gomez a Justin Bieber ani neberu v potaz. Většinou jsem se chtěla podobat Harrymu Potterovi... což mě nejspíš ovlivnil jeho obrovský plakát na dveřích.(Ten je sice taky hodně známý, ale není živý...v podstatě se to nuluje)
A stále spěji vzhůru a stále se zdokonaluju. Teď už se mi začínají líbit lidi, které dobře znám a o kterých vím, jaký život žijí. Taková Selena Gomez může na první pohled vypadat super skvěle a super šťastně. Taky to, ale nemusí být pravda (Což neříkám, že není). V různých chvílích mám různé vzory.

V hereckém ohledu...bych se chtěla strašně podobat divadelním hercům...jmenovitě Ron Weasley ze Seguelu (Asi je to přidělaný nějakým kouzlem-skvělá improvizace :). No není pravda,že mnohem větší umění je, když to člověk ze sebe vydá a není to nijak upraveno? Co je to pak za talent, když v televizi nejdřív milionkrát klapne klapka, potom to tak pěkně ostříháte, přidáte tam nějaké ty efekty a hudbu....a máte z toho počítačovou hru.

V životním ohledu bych se asi chtěla...samozřejmě jen z určitých stran podobat třeba babičce...Klidný život v domečku u nohou pejsek, spokojený manžel a 2 živé zdravé děti...Tohleto je ideální život, mně naprosto dostačující...

Poslední dobou, jako by témata týdne vymýšlela naše učitelka češtiny...Tady je tedy úvaha z mého slohového sešitu.(Berte ohledy :)

Kdo je mým vzorem?
Vždy jsem s babičkou vycházela, jako s hodně dobrou kamarádkou.Stala se dámou celé rodiny a to už jen díky tomu, že se strašně ráda obléká. Kdykoliv k tomu má přílěžitost snaží se mě dovézt na cestu správné ženy.
Lákají ji novinky a ráda všechno zkouší.Ona je vlastně moje modernější babička.Ale né, že by nebyla správná.Když mi mamka zakázala bonbónky, hned jsem věděla za kým zajít a zůstávalo to jen mezi náma.
Jó to ona umí. Musím říct, že nejlépe poradí ona. Taky dokáže skvěle utěšovat a vyhrabávat z depresí.Nejraději zůstává v okruhu svých nejlepších přátel a rodiny. Moje babi se ráda baví, ale pokud by si měla vybrat, dozajista by zvolila procházku přírodou. Když zrovna nutně nemusí pobývat doma odjíždí s dědou na chatu do Beskyd. Říká, že kdyby ji v Karviné nic nepoutalo, rovnou vy se odstěhovala od smogu k ránům provoněným čerstvým vzduchem.
Ještě donedávna ji od venkova dělila je práce. Teď už práci nenavštěvuje a plně si užívá důchodu a mladších spoluvnoučat.
Pokud jde o její koníčky, tak o těch jsem se nikdy moc nedozvěděla. Ona má clekově kolem sebe ráda estetično a k věcem přistupuje někdy až s šílenou trpělivostí.Zahraničení to je přesně hobby, které se k ní ve všech ohledech hodí.Má moc pěknou zahradu a jarní procházky v ní se vždycky nesou v pohádkovém duchu.
Život jí přichystal nelehkou cestu, ale když se zdálo, že už by to ani nemohlo být lepší, trochu se to zvrtlo, ale ona to zvládla a už je zase skoro zdravá.
A proto ji obdivuju, protože to zvládla.Ona nemusela chtít, ale udělala to.Babička je prostě jedinečným vzorem, kterému bych se chtěla v mnoha ohledech podobat.

KatkaXD
 


Komentáře

1 Hallo-chan Hallo-chan | Web | 7. prosince 2010 v 17:48 | Reagovat

Já ani nevím, komu ybch se chtěla podobat. Asi nikomu. sem tam čajznu od někoho kouset té inteligence, rovnovážnosti a vysmátosti. Se zbytkem si vystačím sama :)

2 Vít Kilián Vít Kilián | E-mail | Web | 8. prosince 2010 v 17:58 | Reagovat

Ahoj.Těšíš se na vánoce?Já se moc těším.Ahoj.

3 kiki-senpai kiki-senpai | 10. prosince 2010 v 8:35 | Reagovat

moc pěkně napsané ... Ferda mravenec, to mě dostalo xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama