Únor 2011

Jak zrádci stavěli kino

14. února 2011 v 19:15 | Katka |  Mé uvažování
Budu stručná... chcou nás zničit. Tohle mluví za všechno. Nějací papaláši se rozhodli, že je rozhodně lepší vystihovat nás "zasloužilé" herce na taneční parket do Družby. Copak se dá zkoušet natož pak hrát na takovémhle místě? Z našeho krásného, útulného, malého sálu chtějí udělati další technické monstrum Karviné.
Zase další trapácké kono, kam noha páchne jednou za rok. Vyženou všechny soubory, abychom si vyřvali hlasivky ve velkém sále. Žádné veřejné mínění... s tím můžeme jít do háje.
Pěkně si to dokážu představit....všechno to nahradí ti trumberové na plátně. Ty sestříhané, milonkrát přetočené a přikrášlené filmy.
Jak by se dalo proti tomu bojovat? Sepíšeme petici a necháme to podepisovat maminkám? Nebo se jenom vydáme za primátorem? Má vůbec smysl bojovat za naši věc nebo už je to prostě dané, že nás zboří o prázdninách?
Co si asi myslí oni? :Děti ...nic nepochopí. Neví, že nám z toho kápne desetkrát tolik.
Jenomže my to vážně nechápeme. To radši zahodí to jediné, co se mi na tomhle městě líbí, než aby prodělali byť jen korunu. V očích se jim odráží cash a ani jim nedochází, že to všechzno ničí. Vidí se v zrcadle, ale nevidí už nás a děti, kteří pravidelně okukují naše pohádky.
Před rokem by mi to bylo nejspíš jedno.... ale teď jsem to pochopila.
Sepíšeme petici proti zrušení malého sálu! Kdo se přidá??

Katka

Dnešní "příběh"

3. února 2011 v 19:02 | Katka |  Mé prodloužené já!
Dneska byl prostě fajn den. Ne...vážně nemám co dodat. Nebude to o tom, jak strašně jsem se nudila nebo ztrapnila. Věříte tomu? Takovéhle články u mě nevycházejí zrovna moc často.
Ráno jsem vstala....samozřejmě s novým účesem. Polovina lidí, uhodla jen použití žehličky, ale říkali, že je to fajn. Potěšili mě.... Tak pokračoval ten překrátký školní den. A pokračovali jsme na hokej. (Lidi já vím, že v příbězích nejsem dobrá, nejlepší jsem ve vykládání pocitů, úvah a nápadů. Ale mě to za ty nehezké komentáře stojí :) Křičeli jsme a já byla vykřičník.... podpůrný orgán našeho transparentu. Ještě teď mě bolí krk a odpoledne jsem málem odpadla při mém playbacku Kdyby se v kom... a dál to znáte :).
hokej

Konečně :) se dostáváme k odpoledni. K hodině čtvrté. Kdy byl můj účes zkritizován a já byla šťastná... Divné, že? Kritiku člověk většinou přijímá velmi špatně. Řekli : Mohlas to mít kratší.... a já jako poslušný beránek jdu zítra znovu. A zadarmo. Možná, ještě se podívám jak moc blbě bude vypadat s ruličkou u hlavy. Bylo to fajn asi 10 krát jsem na něho skočila.... abychom natrénovali srdcervoucí objetí. Ale nebude to tam jednou, nýbrž dvakrát. Och jak pěkný den to byl.
Málem jsem zase skončila ve sněhu, zatím mám svůj osobní rekord v délce objetí.Na ulici mě nechtěla pustit asi minutu. Jak zanedbatelný čas.

Bylo to pěkné a sněžilo.
Šla jsem domů s úsměvem na rtech.
Brácha se zeptal, proč se tak božsky tlemím.
A proč ne? Že?
západ


Katka