Kat Mydlář

15. května 2011 v 21:43 | Katka |  Mé prodloužené já!
Praha hlavní město České republiky a největší rejdiště cizineckých "legií". Jak je to jen možné, že ve vlastní zemi nerozumím lidem ani slovo a když se chci dostat k Národnímu divadlu musím si zajít na informace, abych se náhodou neztratila. Praha byla zaplněna změtí Španělů, bohatých Američanů, vždyzdvořilých Francouzů a především po historii prahnoucích Japonců.
Naštěstí jsem do Prahy nejela kvůli cizojazyčnému debatnímu kroužku, nýbrž kvůli divadlu...ano kvůli své jediné zálibě, která se mi stala osudnou :)... Mamka si totiž vydobila lístky na Kata Mydláře.
Myslela jsem si, že snad budu brečet...všechno to bylo...ty efekty, ten zpěv, obsazení... Byla jsem neskutečně nadšená...víc než z jakéhokoliv jiného divadelního představení.
No a znáte, když vám nadšení (které vám nikdy nikdo nezkazí) zkazí parta lidí, nenávidících nás ostatní a litující průměrné diváky.
Ano byla jsem nazvána průměrným, nenáročným českým divákem...Kat Mydlář byl jak jinak zkritizován, že ti co ho neviděli se za něho stydí ještě teď. Nechápou jak mohli mít tak odrbané efekty, tak naivní příběh a především svítící kostýmy. No přiznávám, že s něma to trochu přehnali :)....Zkrácená recenze
Muzikál Kat Mydlář měl představovat volné pojetí života obávaného kata. Toho ztvárňoval Daniel Hůlka, který se může zdát jen zpěvákem, což především je, ale ani v roli herce vůbec nezklamal. Chvílemi nebyla cítit spontálnost, ale zbytek krásně dokresloval atmosféru. Bylo to parádní a myslím, že v "průměrném" divákovi to může zanechat krásné vzpomínky. Alternace na nás vyšly snad nejlepší...
A teď abych pořád jenom nechválila...musím uznat, že svítící kostýmy, jako by přesekly hranici mezi fantasy a pověstí... Snad měli znázorňovat rozdíl mezi mrtvými a stále žijícími, ale věřím, že by se to dalo zvládnout lépe. Taky bych podotkla, že svítící meče mi hned připomněli Star Wars a řekněte mi, co pak dělat, když nevíte jestli se při popravě máte smát těm mečům, nebo brečet nad smrtí a smutkem kata....
Muzikál byl moc vydařený a vy zlý recenzisté příště zkuste brát ohled na ty nenáročné :P

Katka
 


Komentáře

1 Orlageddon Orlageddon | Web | 15. května 2011 v 23:31 | Reagovat

Na Mydlářovi jsem taky byla. Sice to svítilo až běda, mečům jsem se opravdu smála, navíc osvětlovač sadista mi svítil do očí a historicky to bylo hódně překroucený, ale zpěv byl úžasnej, a byl to zážitek a to bylo hlavní. :3 Nadšení mi kritici nezkazili, jelikož jsem byla prozíravá a kašlala na ně.
Jinak, Vojtek alias Magistr Kelley (jak herec, tak postava) byl stejně nejlepší. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama