Červenec 2011

Chameleon a konvička

21. července 2011 v 11:16 | Katka
Od té doby, co se k nám Am dostala už jsem se hodně naučila. Nadpis může trošku připomínat pohádku Krtek a kalhotky. Jistá podobnost tady je.
S chámou už jsme si na sebe tak nějak zvykli, ale ještě pořád se mě tak trošku bojí. Kdykoli se v pokojíčku něco mihne, ihned zalízá do svého oblíbeného rohu. Zhnědne a nedostanete ji odsud ani heverem. Já jsem ale na něco přišla. Na něco na co by ani vědci nedokázali přijít, i kdyby se snažili. Ano zjistila jsem, že cháma je největší kamarád s naší konvičkou, která kupodivu ani nemá jméno. Zjistila jsem to, když jsem zalívala svoji polomrtvou kytku v terárku, která ve třicetistupňových vedrech padala horkem a nedostatkem vláhy. Jakmile jsem strčila hrdlo do terárka, cháma zezelenal a utíkal po kabelech, aby se dostal ven na mou ruku a konečně k milované konvičce. Jsem ráda, že jsem to zjistila, s tou konvičkou se nám jaksi zlepšil vztah akdykoli chci,aby se nebála a netčela v rohu, vytáhnu naši konvičku a hned jsme kamarádky.
Někdy si říkám, co bych bez nich dělala :)
Katka

Pche..a je to zase tu

1. července 2011 v 20:17 | Katka |  Mé prodloužené já!
Prázdniny...hm no a? Tak nějak mi přestává docházet ten jejich smysl. Snad jsou tu proto, abychom si odpočinuli od té šílené školy, což plně chápu, ale bez povinností není v podstatě co dělat.
Zmůžu se jen na nějaké povalování u televize, protože v tomhle počasí je to stejně všechno na pytel. Není žádné divadlo, flétna přes prázdniny taky nefunguje, učit se nemusím a schánět dárky pro učitele už taky nemá smysl.
Jak si přes rok pořád stěžujeme, že se nic nestíhá, ale pak když ten spěch ustane a ztratí se, vlastně není co na práci.
U nás prší a asi ještě pár dní pršet bude. Dneska jsem si vydělala nějaké ty peníze, protože jsem strejdovi nalepila pár samolepek na paraboly, taky jsem zjistila, že chamík nemá smysl pro orientaci a tak místo hroznového vína, co jsem se mu snažila dát, mě kousnul do prstu. Nebolelo to...vlastně to byla sranda, má tak silný jazyk, že mi to dokonce škublo s rukou. A tak jsem se poučila, že jídlo mu budu radši nechávat na větvičkách. Začíná si nějak dovolovat zvířák jeden malý :)


Včera jsem mimochodem znovu byla na bowlingu. Stejně jako minulý rok. Tentokrát to dopadlo ale jinak. Koupili si "čtyřicetdvojku" a šli se dorazit do dubiny. Zaráží mě ty jejich příspěvky na facebooku...vážně si mysleli, že když přiijdou domů zlití pod obraz, že to doma nepoznají. Spokojí se s vysvětlením, že se jim trochu motá hlava z rumových pralinek?
Nicméně my jsem tam nešli...to jsem radši přešly přes přechod :)
Snad někdy příště...no vlastně ne. Nikdy :)
Prázdniny jsou tady, takže tu vlastně nebudu já. Ale jsem vždy připravena, foťák a blokbude určitě vždycky při ruce.
Užívejte si...
Katka