Prosinec 2011

Pro zamyšlení

18. prosince 2011 v 20:26 | Katka |  Mé uvažování
Ano jsem opět zpět. Obvykle nepíšu o věcech, které se dějou kolem nás všech ani nerada o tom čeho jsem nebyla svědkem a o čem vlastně nemůžu říct, jestli je to černé nebo bílé.
Nepředpokládám, že je nutné Vás seznamovat s tím, o čem chci psát.
Kdykoliv umře známá osobnost, nebo člověk, který byl pro naši republiku vlastencem a důležitým člověkem, je v naší zemi veliké pozdvižení.
Václav Havel nemohl být špatný člověk, protože nikdo nemůže být vyloženě špatný nebo dobrý. Z každého pohledu člověk vidí člověka jinak. Václav Havel se zasloužil za to, že naše republika pokročila vpřed. Je smutné, že největší poklony se sklánějí, když už člověk za ně nemůže říct díky....
Jelikož jsem nezažila ani starý režim ani převrat v roce 1989 nemůžu říct, co bylo lepší. Ale můžu s klidem napsat, že se stalo to, co se stalo. A všechno co se stalo bylo pro něco dobré. Bůhví, kde bychom teď byli. A myslím si, že už není čas plakat nad rozlitým mlékem.
Podívejte se na to takhle....zemřel člověk, takže opravdu není na místě vytahovat jeho staré zásluhy, i přestože toho máte na srdci tolik za co byste ho odsoudili.
Neberu vám váš názor, vlastně v této kauze zastávám roli Švýcarska, ale přece jenom... o mrtvých jen v dobrém.

Katka