Duben 2012

Umělecké dílo

10. dubna 2012 v 18:13 | Katka |  Mé prodloužené já!
Nenávidím Velikonoce! No dobře no, tak zas tak horké to nebude, ale abych pravdu řekla, najdu víc záporů než těch kladů.
Letošní Velikonoce byly opravdy únavné, možná bych mohla říct že až velmi nudné.
U nás po ránu se všichni připravují na tu velkolepou slávu a už od rána se snaží, aby všechny postihlo to všeobecné veselí. Lidi, ale já ráno spím!!!
Možná právě proto, že moje mamka byla tak nadšená (vlastně z ničeho) jsem doopravdy nevěděla, co ze sebou. Neskutečně jsem se nudila. V televizi jsem našla tak akorát nějaké sbírky kuřete, ale přiznejme si všichni, stačí poslat SMS a dál tu jejich show už nemá smysl sledovat. Tak jsem si sedla a s výrazem naprostého zoufalství čekala na vlastní ortel, než zazvoní ten náš orchestriální zvonek.
Nebyl to dobrý nápad, mamka pobíhala po celém bytě a jakmile zmerčila, že jen tak zbůhdarma čumím do stropu, jala se příležitosti a doopravdy mě donutila k něčemu, čemu byste neuvěřili.
Postavila před mě mísu s sherry rajčatama a řekla "Nakrájej to." No dobře tak zatím nic neobvyklého. Začala jsem krájet v domnění, že mamka se spokojí s mým výtvorem. Přišla, podívala se na kupu nakrájené zeleniny a pravila (musím tomu článku přece dát nějakou úroveň) "Panebože, co to je?" A představte si, chtěla abych z jednobarevných červených rajčat dělala mozaiky! Prý, musí to být přeci umělecké dílo!
Já už sama v dosti zuboženém stavu myslela, že ....no když mám tyhle stavy ani nevím, co si myslím. Jen se směju vlastnímu "utrpení". Rajčata si nakonec stejně nakrájela sama :)
A koledníci? No řeknu to jasně a stručně! Ještě teďka smrdím jak Vánoční stromeček! Bylo to strašně ten odér miliónů vůní se zamnou táhl ještě dneska.
Možná jsem asi ráda, že už jsou Velikonoce za námi. I když u nás byli jenom příbuzní. Myslím, že už to není o tom " Udržet děvčata zdravé", už je to o tom dát jim za celý ten rok co proto.

Dobře ale. Jeden klad tyto Velikonoce měly. Byla jsem doma a znovu jsem se zbláznila do hvězdné brány. No klad...Za těch pět dní volna už se mnou nikdo nechce mluvit. Když otevřu pusu, raději už mají něco naléhavého na práci, protože bych jim přece mohla odvyprávět celý životopis hlavních postav a to není žádoucí. Hlavně moje mozaiková máma nenávidí hvězdnou bránu, ale to je dobře. Kdyby ji milovala stejně jako já, asi bych si to propříště rozmyslela. Ale tak už to prostě je.
Tak zas napřesrok

Katka :)